Outdoor Baskıları

antakya outdoor baskıDış mekan baskı teknolojisi olarak da sıkça adını duymaya başladığınız outdoor baskı, dış mekan reklamcılığının önemli ayaklarından biri olarak kabul edilmeye başlanmıştır.

Özellikle billboardlarda ve panolarda sıkça gördüğünüz firma reklamları, çeşitli firma ve şirketlerin kampanyaları, halka açık ya da kapalı olan konserlerin duyuruları ve özetle aklınıza gelebilecek her türlü reklam ve duyuruyu barındıran dış mekan baskılarının normal baskılardan bir takım farklı özellikleri mevcuttur.

Dış Mekan Dijital Baskıların Özellikleri

Bulunduğu panoda uzun bir süre kalacak olan baskının, hava koşullarına ve dış mekanlarda meydana gelebilecek her türlü fiziksel zorluğa karşı dayanıklı olmaları gerekmektedir. Güneş ışığı, rüzgar, yağmur gibi olası hava etkilerine dayanıklı olarak üretilmiş olan laminasyon malzemesi ile birlikte mürekkebin uzun süreli yüksek dayanım göstermesi zorunludur.

Bu sebeple outdoor dijital baskı için solvent içerikli mürekkep kullanılmaktadır. Solvent bazlı mürekkep  dijital baskı teknolojisi ile birlikte hem dayanıklı, hem yüksek çözünürlüğe sahip olan, otomatik renk ve kontrast ayarlarına tabi tutularak oluşturulmuş tanıtım afişleri ve reklam pankartlarını sunabilmektedir.

Outdoor Baskının En Önemli Avantajları Nelerdir?

Outdoor baskının avantajları arasında maliyetin düşük olması en göze çarpan yanlardan bir tanesidir. Firmamız düşük maliyetli baskı hizmeti ile geniş yüzeyler için oluşturmuş olduğu baskıları ile oldukça ekonomik bir şekilde hazırlayıp teslim etmektedir.

Bunun dışında dış mekan dijital baskı teknolojisinde her türlü yüzeye basım işlemi gerçekleştirebilmek mümkündür. Metal zeminler de buna dahildir. Ayrıca bu teknoloji büyük boyutlu baskılara da izin vermektedir. Dolayısıyla vitrin camlarının dekorasyonunda, ofis binasının dış tasarımında oldukça ekonomik bir şekilde değişim gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.

Outdoor Baskı İçin Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Zemine uygun outdoor baskı çeşitleri kendi arasında farklı gruplara ayrılmıştır.  Folyo dijital baskı, vinil dijital baskı, cast folyo, folyo dijital baskı, canvas, one way vision teknikleri, sayesinde bina cephesi germe gibi büyük çaplı bir iş ya da billboard için reklam afişi baskısı gibi küçük çaplı bir iş bile yüksek profesyonellikle sona ulaştırılmış olmaktadır.

Firmamız tüm baskı çeşitlerini kullanarak ihtiyaca uygun iç ve diş mekan baskı işlemlerini hızlı ve sorunsuz şekilde gerçekleştirmekte ve grafik tasarım hizmeti sunmaktadır.

 

 

Hatay Ozalit